Series 7 er en sittepute spesielt tilpasset stolene fra Syveren-serien. Puten kommer i tre forskjellige typer skinn og kan legges på stolen for ekstra komfort.
Fritz Hansens bestselger Syveren, eller Serie 7, ble designet av Arne Jacobsen i 1955 og er en videreutvikling av Jacobsens klassiske stol Mauren. Syveren er basert på den samme innovative produksjonsprosessen. Setet og ryggstøtten er laget i ett formpresset stykke, bestående av ni lag finér som legges lagvis med to lag indisk bomull og formpresses over damp. Dette har gitt Syveren det pene og elegante skallet som tilsynelatende består av ett stykke tre. Ryggstøtten kan også lenes tilbake, noe som bidrar til høy komfort. Stolen kommer i flere forskjellige tresorter og farger, med en farget, klarlakkert eller hellakkert finish.
100 dagers returrett på lagervarer
Få kostnadsfri rådgivning fra våre interiørdesignere som hjelper deg med å velge riktige møbler, belysning og stil til hjemmet ditt.
Bestill konsultasjonGrythyttan Stålmöbler
A2 Sittepute
995 kr
Følg oss på Instagram og abonner på nyhetsbrevet vårt for å få tilgang til eksklusive tilbud, inspirasjon og produktlanseringer, samt for å få 600 kr rabatt på ditt første kjøp når du handler for over 6 000 kr.