Nordiska Galleriet desktop logoNordiska Galleriet mobile logo

Den iøynefallende lysekronen Chandelier ble designet i 2004 av David Chipperfield for FontanaArte. Chandelier har 18 lyskilder i sandblåst borsilikatglass. Den runde rammen er laget av metall og er tilgjengelig med en belagt overflate i grå eller svart aluminium. Lysekronen blir midtpunktet i et rom og sprer et vakkert lys i både store saler og mindre salonger. Chandelier er også tilgjengelig som Chandelier Double. Som navnet antyder, har Double en ytterligere rund ramme fylt med lyskilder.

David Chipperfield hentet inspirasjonen til lampen fra lysekronene i King Arthurs slott. I dag henger Chipperfields Chandelier i flere flotte bygninger rundt om i verden. Blant annet i St. Elies katedral i Beirut.

Ingen rangeringer

47 175 kr

Lages på bestilling basert på dine valg, sendes tidligst 10. juli 2025
  • 100 dagers returrett på lagervarer

  • Ny kunde?
  • Fant du en billigere pris?
Buy More, Save More – opptil 25 000 kr rabattUtforsk kampanjen

Dimensjoner

Høyde 120 cm

Diameter 90 cm

Egenskaper

Tilbehør Sladd i rostfritt stål

Dimbart Ja

Effekt (W) 40

IP-klasse IP20

Lampesokkel E14

Lyskilde inkludert Nei

Materiale Metall, Rustfritt stål

Generelt

VaremerkeFontanaArte

DesignerDavid Chipperfield

Art. no. 10132496

Nedlastinger

Flere Lysekroner

Mer fra FontanaArte

Få 10% rabatt på din første bestilling

Følg oss på Instagram og abonner på nyhetsbrevet vårt for å få tilgang til eksklusive tilbud, inspirasjon og produktlanseringer, samt få 10% rabatt på ditt første kjøp.

Abonner
footer banner desktopfooter banner mobile