Nordiska Galleriet desktop logoNordiska Galleriet mobile logo

3127 Egget Fotskammel Anniversary Collection er en del av Fritz Hansens jubileumskolleksjon hvor utvalgte designmøbler fra de mest kjente kolleksjonene har blitt omtolket. Egget fotskammel ble designet i 1958 av Arne Jacobsen for designprosjektet med SAS Royal Hotel i København. Jubileumsmodellen er designet med en svart base, og er tilgjengelig i skinnet Grace – Chestnut og tekstilet og Vanir – Granite Brown (373). Hver fotskammel er designet med en håndsydd jubileumsplate. Fotskammelen kan med fordel kombineres med lenestolen Egget for et komplett utseende.

For å feire 150 år med design, lanserer Fritz Hansen Anniversary Collection. Jubileumskolleksjonen består av utvalg ikoniske designmøbler designet i nye farger og materialer. I Jubileumssamlingen er det nye versjoner av lenestolen Svanen, lenestolen og fotskammelen Egget, stolen og lenestolen Syveren, stolen og lenestolen Liljen og sofabordet PK61.

Ingen rangeringer

3127 Egg fotskammel Anniversary Collection

28 499 kr

Lages på bestilling basert på dine valg, sendes tidligst 10. juni 2025
  • 100 dagers returrett på lagervarer

  • Ny kunde?
  • Fant du en billigere pris?
Buy More, Save More – opptil 25 000 kr rabattUtforsk kampanjen

Dimensjoner

Bredde 56 cm

Høyde 37 cm

Dybde 40 cm

Egenskaper

Ben/understell Svart PVD

Generelt

VaremerkeFritz Hansen

DesignerArne Jacobsen

Art. no. 10712511r

Nedlastinger

Flere Skamler & Taburetter

Mer fra Fritz Hansen

Få 10% rabatt på din første bestilling

Følg oss på Instagram og abonner på nyhetsbrevet vårt for å få tilgang til eksklusive tilbud, inspirasjon og produktlanseringer, samt få 10% rabatt på ditt første kjøp.

Abonner
footer banner desktopfooter banner mobile